DSC09995kw-1

CENTRUM SYMULACJI PROCESÓW BIZNESOWYCH, WROCŁAW

Lokalizacja: ul. Komandorska 118/120, Wrocław
Data: 2019
Realizacja: 2020
Inwestor: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Autorzy: Marcin Winkowski, Paweł Łapacz, Paulina Sakwa, Kamil Guzik 
Status: Zrealizowany

Nowoczesny obiekt dydaktyczny wkomponowany w historyczny teren kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Zrealizowany projekt został osadzony w sąsiedztwie budynku inQube – inkubatora przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Centrum badawcze od początku było projektowane pod kątem prowadzenia zajęć dydaktycznych opartych o nowoczesne i innowacyjne technologie.

Idea nowatorskiego podejścia do dydaktyki została również odzwierciedlona w procesie projektowym. Wykorzystanie elementów prefabrykowanych (modułowa konstrukcja kontenerowa oraz perforowane panele) to odpowiedź na trendy współczesnej architektury. Wybór technologii modułowej umożliwił nisko inwazyjną dla otoczenia, a także szybką i sprawną realizację projektu. Znaczący w projekcie jest również zminimalizowany ślad węglowy realizacji w porównaniu do budownictwa konwencjonalnego. Projekt oparty na planie prostokąta i zwartej bryle kładzie nacisk na elegancję i minimalizm. Wyróżnionym elementem, w biały monolityczny prostopadłościanie, jest strefa wejściowa w kontrastującym czarnym kolorze. Wejście do budynku zaopatrzone w zadaszenie tworzące wnękę umożliwia schronienie dla większej liczby osób. Minimalistyczna bryła budynku, ograniczona w swojej formie, pozwala na przeniesienie uwagi na dyskretny detal jego fasady. Elewację budynku stanowiącą „drugą skórę” zaprojektowano z wykorzystaniem paneli stalowych w kolorze białym i gradacją perforacji, co tworzy złudzenie odcieni szarości. Po zmroku elewacja akcentowana jest światłem z wykorzystaniem oświetlenia LED, tworzącym pasy wzdłuż poziomych krawędzi bryły. Zabieg ten dodatkowo podkreśla nowoczesny charakter i lekkość budynku. Centrum Symulacji Procesów Biznesowych mieszczące się w obiekcie, to nowatorski projekt Uniwersytetu Ekonomicznego zaprojektowany w celu stworzenia wirtualnego środowiska do badania procesów biznesowych. Wnętrze budynku składa się z dwóch modułów użytkowych przeznaczonych dla pracowników dydaktycznych i studentów: strefa projektowania procesów oraz strefa VR. Obiekt został zaprojektowany z uwzględnieniem najnowocześniejszych rozwiązań technologii audiowizualnych, a także wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Osiągniecie pełnej funkcjonalności obiektu zostało zapewnione przez wdrożenie autorskiego systemu zarządzania budynkiem (ang. Building Management System).

DSC09861
DSC09929-1
DSC00023
DSC09845
DSC09976
DSC00067swiecace
DSC00100ckswiecace
DSC00156
DSC00139
DSC00112cswiecace
DSC00179
DSC00136

Autor zdjęć: Sebastian Szostek

Odwiedź nas

Łapacz Winkowski
Architekci sp. z o. o.
ul. Powstańców Śląskich 112
53-333 Wrocław

LogoFooter

Łapacz Winkowski
Architekci sp. z o.o.

NIP 8992763767

© 2020 ŁAPACZ WINKOWSKI ARCHITEKCI
DESIGN BY: UPPER LEFT STUDIO

Łapacz Winkowski Architekci sp. z o.o. zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Fabryczna VI Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem: 
KRS 0000784651
REGON 360995923 
Kapitał Zakładowy 100 000 zł